Opis
Charakterystyka Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 235/45 R19 99 V
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 to model wznoszący serię Eagle F1 Asymmetric na jeszcze wyższy poziom osiągów i możliwości. Względem poprzedniej generacji opony poprawiono zachowanie ogumienia na mokrej i suchej nawierzchni oraz efektywność hamowania i sterowność na mokrej drodze. Udało się to osiągnąć dzięki adaptacyjnemu bieżnikowi, który dostosowuje strefę styku do dynamiki jazdy, zapewniając większą przyczepność i reaktywność podczas sportowego prowadzenia. Innowacyjny system żywic w mieszance gumowej poprawił przyczepność na mokrej nawierzchni, a technologie zaczerpnięte z modeli UUHP umożliwiły osiągnięcie jeszcze wyższych możliwości na torach wyścigowych. Dzięki nim wzrosła elastyczność ogumienia, co przekłada się na lepsze dopasowanie do nierówności podłoża. Dodatkowo Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 jest przygotowana do eksploatacji w samochodach elektrycznych. Dzięki obniżeniu hałasu oraz oporów toczenia opona oferuje większy zasięg na jednym ładowaniu, oraz poprawę komfortu jazdy.
Zalety opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6
- Adaptacyjny bieżnik dostosowujący powierzchnię kontaktu z nawierzchnią do dynamiki jazdy
- Technologie z opon UUHP poprawiające dopasowanie bieżnika do nierówności na drodze, co przekłada się na lepsze osiągi na torze
- Mieszanka gumowa z innowacyjnym systemem żywic dla poprawy przyczepności na mokrej nawierzchni
Zastosowanie opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6
Opona przeznaczona do samochodów sportowych, kompaktowych i osobowych o większej mocy, w tym pojazdów elektrycznych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/45 R19 |
| Kod producenta | 593634 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,559 kg |
| Informacje dodatkowe | EVR-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych|OE ALFA ROMEO |







