Opis
Charakterystyka Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 225/40 R19 93 Y
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 to model wprowadzający serię Eagle F1 Asymmetric na jeszcze lepszy poziom osiągów i możliwości. W porównaniu do poprzedniej wersji opony poprawiono prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni oraz skuteczność hamowania i sterowność na mokrym asfalcie. Udało się to osiągnąć dzięki adaptacyjnym właściwościom bieżnika, który dostosowuje powierzchnię kontaktu do dynamiki jazdy, zapewniając większą przyczepność i reaktywność podczas sportowego prowadzenia. Innowacyjny system żywic w mieszance gumowej zwiększył przyczepność na mokrej nawierzchni, a technologie zaczerpnięte z modeli UUHP umożliwiły osiągnięcie jeszcze wyższych parametrów na torach wyścigowych. Dzięki nim wzrosła elastyczność ogumienia, co przekłada się na lepsze dostosowanie do nierówności drogi. Dodatkowo Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 jest przystosowana do użytku w samochodach elektrycznych. Dzięki obniżeniu hałasu oraz oporów toczenia opona oferuje większy zasięg na jednym ładowaniu, oraz poprawę komfortu jazdy.
Zalety opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6
- Adaptacyjny bieżnik dostosowujący powierzchnię kontaktu z nawierzchnią do dynamiki jazdy
- Technologie z opon UUHP poprawiające dopasowanie bieżnika do nierówności na drodze, co przekłada się na wyższe osiągi na torze
- Mieszanka gumowa z innowacyjnym systemem żywic dla poprawy przyczepności na mokrej nawierzchni
Zastosowanie opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6
Opona przeznaczona do samochodów sportowych, kompaktowych i osobowych o większej mocy, w tym pojazdów elektrycznych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/40 R19 |
| Kod producenta | 724304 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 93 (do 650 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,371 kg |
| Informacje dodatkowe | EVR-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych |







