Opis
Charakterystyka Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 225/55 R17 97 V
Ten model wielokrotnie stawał na podium w niezależnych testach ogumienia. Swoje wysokie noty zdobywał między innymi za niesamowicie krótkie drogi hamowania. To efekt zastosowania technologii Active Braking, która sprawia, że w trakcie wytracania prędkości bloki bieżnika poszerzają się, zwiększając strefę kontaktu opony z podłożem. Usztywniony profil Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 pozwala na dynamiczne przyspieszenia bez utraty przyczepności. Ogumienie świetnie trzyma się drogi i odpowiada na ruchy kierownicą nawet podczas szybkiego manewrowania. Mieszanka gumowa Impulse Control Compound została wzbogacona o krzemionkę, która poprawia trakcję na mokrej nawierzchni. Dodatkowo opona pochłania drgania oraz hałas, co przekłada się na komfort jazdy.
Zalety opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
- Skrócona o 4% droga hamowania w porównaniu do poprzedniego modelu dzięki technologii Active Braking
- Power Cushion Technology dla lepszej eliminacji negatywnego działania sił poprzecznych i zwiększenia przyczepności
- Wysoka odporność na aquaplaning
Zastosowanie opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
Opona przeznaczona do samochodów sportowych, mocnych aut osobowych oraz w nadwoziu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | Eagle F1 Asymmetric 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/55 R17 |
| Kod producenta | 577376 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 97 (do 730 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,513 kg |
| Informacje dodatkowe | EVR-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych|OE SEAT |







