Opis
Charakterystyka Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 255/40 R18 95 Y
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 to opona zapewniająca maksymalnie krótkie drogi hamowania, precyzję prowadzenia oraz pełną kontrolę. Technologia Active Braking pozwala utrzymać powierzchnię styku opony z nawierzchnią podczas manewrowania. Rozwiązanie wspiera szybsze zatrzymanie się, ograniczając ryzyko utraty przyczepności. Ogumienie cechuje się wzmocnioną konstrukcją Reinforced Construction. Sztywny szkielet i niska masa opony przekładają się na lepsze prowadzenie oraz stabilniejsze wchodzenie w zakręty. Model ściera się wolniej od poprzedniej generacji, a dzięki niskim oporom toczenia nie przyczynia się do wzrostu spalania. Mieszanka gumowa Grip Booster, zastosowana w Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, zawiera żywicę, która zwiększa przyczepność, wspomaga hamowanie oraz poprawia prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni.
Zalety opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
- Wzmocniona konstrukcja i obniżona masa opony dla precyzyjnego prowadzenia
- Mieszanka gumowa Grip Booster oparta o żywicę wspomagającą przyczepność
- Krótkie drogi hamowania dzięki poszerzonej powierzchni styku z nawierzchnią
Zastosowanie opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
Opona przeznaczona do samochodów sportowych i osobowych o wysokich osiągach.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | runflat |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/40 R18 |
| Kod producenta | 577258 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 95 (do 690 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | Run on flatEV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,5 kg |
| Informacje dodatkowe | EVR-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych|ROF|OE ALFA ROMEO |







