Opis
Charakterystyka Fulda Kristall Control HP2 225/55 R16 95 H
Celem Fulda Kristall Control HP2 jest doskonale spisywać się na drodze w sezonie zimowym. Ogumienie zapewnia odpowiednie parametry jezdne dzięki łączeniu różnych rodzajów nacięć przeznaczonych do spełniania odmiennych funkcji z dobraną mieszanką gumową. Model wyposażony jest zatem w sieć rowków Snow Catcher w środkowej części bieżnika. Chwytają się one śniegu, zapewniając pełną stabilność i precyzję kierowania. Lamele Bubble Blades wspierają hamowanie i przejazd przez zakręty na śliskich nawierzchniach. Liczne rowki Aqua Flow usuwają wodę oraz błoto pośniegowe na zewnątrz bieżnika. Opona produkowana jest z gumy z dodatkiem krzemionki, która pozytywnie wpływa na przyczepność w niskich temperaturach.
Zalety opon Fulda Kristall Control HP2
- Rowki i lamele zapewniające pełne bezpieczeństwo na śniegu
- Płaski kontur, równomiernie rozprowadzający ciśnienie w oponie i poprawiający obszar styku z podłożem
- Kierunkowy bieżnik dla większej sterowności i przyczepności na mokrej oraz zaśnieżonej drodze
Zastosowanie opon Fulda Kristall Control HP2
Opona przeznaczona do samochodów kompaktowych i sedanów klasy średniej.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Fulda |
| Model bieżnika | Kristall Control HP2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/55 R16 |
| Kod producenta | 532202 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 95 (do 690 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 9,5 kg |







