Opis
Charakterystyka Fulda Kristall Control HP2 205/60 R16 92 H
Zadaniem Fulda Kristall Control HP2 jest doskonale spisywać się na drodze w sezonie zimowym. Ogumienie zapewnia odpowiednie parametry jezdne dzięki połączeniu różnych rodzajów nacięć sprofilowanych do spełniania odmiennych funkcji z dobraną mieszanką gumową. Model posiada zatem sieć rowków Snow Catcher w centralnej strefie bieżnika. Chwytają się one śniegu, zapewniając maksymalną stabilność i precyzję kierowania. Lamele Bubble Blades wspomagają hamowanie i pokonywanie zakrętów na śliskich nawierzchniach. Liczne rowki Aqua Flow odprowadzają wodę oraz błoto pośniegowe poza obręb bieżnika. Opona produkowana jest z gumy z domieszką krzemionki, która poprawia trakcję w niskich temperaturach.
Zalety opon Fulda Kristall Control HP2
- Rowki i lamele zapewniające pełne bezpieczeństwo na śniegu
- Płaski kontur, równomiernie rozkładający ciśnienie w oponie i poprawiający obszar styku z nawierzchnią
- Kierunkowy bieżnik dla lepszej sterowności i przyczepności na mokrej oraz zaśnieżonej drodze
Zastosowanie opon Fulda Kristall Control HP2
Opona przeznaczona do samochodów kompaktowych i sedanów klasy średniej.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Fulda |
| Model bieżnika | Kristall Control HP2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/60 R16 |
| Kod producenta | 539240 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,512 kg |







