Opis
Charakterystyka Firestone Winterhawk 4 235/45 R18 98 V
Firestone Winterhawk 4 zapewnia kontrolę nad pojazdem w zimowych warunkach i pewne prowadzenie na drodze pokrytej śniegiem. Intencją projektantów było przygotowanie opony bezpiecznej i ekonomicznej. W efekcie powstał model, który oferuje wyższą przyczepność na śniegu oraz krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni w porównaniu do poprzedniej generacji opony. Dzięki temu właściwości trakcyjne umożliwiają skuteczniejsze o 7% przyspieszanie na śniegu. Droga hamowania na mokrej nawierzchni uległa skróceniu o 4%. Na poprawę właściwości jezdnych wpłynęły między innymi zygzakowate rowki wspomagane pracą udoskonalonej mieszanki gumowej.
Zalety opon Firestone Winterhawk 4
- Poprawiona przyczepność na pokrytej śniegiem drodze
- Skrócona droga hamowania na mokrej nawierzchni
- Duży wybór rozmiarów i korzystna relacja cena/jakość
Zastosowanie opon Firestone Winterhawk 4
Opona zimowa przeznaczona do użytku w samochodach osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Winterhawk 4 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/45 R18 |
| Kod producenta | 3286341806212 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 98 (do 750 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 10,741 kg |







