Opis
Charakterystyka Firestone Winterhawk 4 195/60 R16 89 H
Firestone Winterhawk 4 zapewnia kontrolę nad samochodem w zimowych warunkach i pewne prowadzenie na pokrytej śniegiem nawierzchni. Zamiarem projektantów było przygotowanie opony bezpiecznej i ekonomicznej. W efekcie powstał model, który oferuje wyższą przyczepność na śniegu oraz skróconą drogę hamowania na mokrej nawierzchni w odniesieniu do wcześniejszej generacji opony. Dzięki temu właściwości trakcyjne zapewniają skuteczniejsze o 7% przyspieszanie na śniegu. Droga hamowania na mokrej nawierzchni uległa skróceniu o 4%. Na poprawę właściwości jezdnych wpłynęły między innymi zygzakowate rowki wspomagane pracą udoskonalonej mieszanki gumowej.
Zalety opon Firestone Winterhawk 4
- Poprawiona przyczepność na ośnieżonej drodze
- Skuteczniejsze hamowanie na mokrej nawierzchni
- Duży wybór rozmiarów i korzystna relacja cena/jakość
Zastosowanie opon Firestone Winterhawk 4
Opona zimowa przeznaczona do użytku w samochodach osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Winterhawk 4 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/60 R16 |
| Kod producenta | 3286341806014 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 89 (do 580 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,459 kg |







