Opis
Charakterystyka Firestone Roadhawk 2 255/50 R19 107 Y
Firestone Roadhawk 2 to druga odsłona uznanego modelu klasy średniej. Ogumienie wykorzystuje asymetryczny bieżnik przygotowany na dobre osiągi i wysoki poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach. Duża powierzchnia klocków bieżnika przekłada się na szeroki obszar kontaktu z nawierzchnią, co procentuje nie tylko wysoką przyczepnością, ale również powolnym i równomiernym zużyciem. Szerokie kanały obwodowe oraz odpowiednie nacięcia barkowe pozwalają szybko odprowadzać nadmiar wody, co w efekcie pozwala zachować wysokie bezpieczeństwo również na mokrej nawierzchni. Bardzo dobra przyczepność na mokrej nawierzchni to również efekt odpowiednio dobranej mieszanki gumowej. Rozwiązania zastosowane w modelu Firestone Roadhawk 2 przełożyły się także na obniżenie oporów toczenia i poprawę odporności na zużycie. Dzięki temu ogumienie może zapewnić swoje najlepsze możliwości przez wiele kilometrów.
Cechy opon Firestone Roadhawk 2
- Szeroka strefa styku z podłożem zapewniająca wysoką przyczepność i równomierne zużycie
- Znakomite parametry na mokrej nawierzchni
- Niskie opory toczenia
Zastosowanie opon Firestone Roadhawk 2
Opony na sezon letni przeznaczone do użytku w samochodach osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Roadhawk 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/50 R19 |
| Kod producenta | 3286342066615 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 107 (do 975 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 12,715 kg |







