Opis
Charakterystyka Firestone Roadhawk 2 205/55 R16 91 V
Firestone Roadhawk 2 to druga odsłona uznanego modelu klasy średniej. Ogumienie wykorzystuje asymetryczny bieżnik przygotowany na dobre osiągi i wysoki poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach. Duża powierzchnia klocków bieżnika przekłada się na szeroką strefę styku z nawierzchnią, co procentuje nie tylko wysoką przyczepnością, ale również powolnym i równomiernym zużyciem. Szerokie kanały obwodowe oraz odpowiednie nacięcia barkowe pozwalają szybko odprowadzać nadmiar wody, co w efekcie pozwala utrzymać wysokie bezpieczeństwo również na mokrej drodze. Bardzo dobra przyczepność na mokrej nawierzchni to również efekt odpowiednio dobranej mieszanki gumowej. Rozwiązania zastosowane w modelu Firestone Roadhawk 2 przełożyły się także na redukcję oporów toczenia i poprawę odporności na zużycie. Dzięki temu ogumienie może zaoferować swoje najlepsze możliwości przez wiele kilometrów.
Cechy opon Firestone Roadhawk 2
- Szeroka strefa styku z podłożem zapewniająca wysoką przyczepność i równomierne zużycie
- Znakomite parametry na mokrej nawierzchni
- Niskie opory toczenia
Zastosowanie opon Firestone Roadhawk 2
Opony na sezon letni przeznaczone do użytku w samochodach osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Roadhawk 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R16 |
| Kod producenta | 3286342147314 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,497 kg |







