Opis
Charakterystyka Firestone Multiseason 2 235/45 R18 98 Y
Firestone Multiseason 2 to wielosezonowa opona klasy średniej, która może być stosowana zarówno w standardowych autach osobowych, jak i SUV-ach. Oferuje wszystkie funkcjonalności ogumienia uniwersalnego, zapewniając podobne. Jako druga generacja popularnego modelu Multiseason została dopracowana pod kątem jeszcze lepszej stabilności na drodze. Wpływ na to ma m.in. nowy wzór, który oferuje skuteczniejsze odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego. Firestone Multiseason 2 wykorzystuje do tego rozbudowany system rowków bocznych oraz kierunkową rzeźbę bieżnika. Testy udowadniają, że drenaż jest przeprowadzany szybciej, a droga hamowania wyraźnie skróciła się w odniesieniu do pierwszego modelu Multiseason. Druga generacja osiągnęła na suchej nawierzchni wynik lepszy o 9 proc. Na mokrej odległość hamowania zmniejszyła się natomiast aż o 14 proc.
Zalety opon Firestone Multiseason 2
- Optymalizacja drenażu wilgoci w porównaniu do pierwszej wersji
- Realna wszechstronność zastosowania opon
- Potwierdzona klasa alpejska (3PMSF) przy utrzymaniu letnich właściwości ogumienia
Zastosowanie opon Firestone Multiseason 2
Opona przeznaczona jest do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Multiseason 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/45 R18 |
| Kod producenta | 3286342859910 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 98 (do 750 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 12 kg |







