Opis
Charakterystyka Firestone Multiseason 2 225/55 R18 102 V
Firestone Multiseason 2 to całoroczna opona klasy średniej, która może być używana zarówno w standardowych autach osobowych, jak i SUV-ach. Oferuje wszystkie funkcjonalności ogumienia uniwersalnego, odpowiednie parametry jezdne latem oraz zimą. Jako kolejna generacja popularnego modelu Multiseason została udoskonalona pod kątem jeszcze lepszej stabilności na drodze. Wpływ na to ma m.in. nowy wzór, który zapewnia sprawniejsze odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego. Firestone Multiseason 2 wykorzystuje do tego rozbudowany system rowków bocznych oraz kierunkowy układ bieżnika. Testy pokazują, że drenaż jest przeprowadzany szybciej, a droga hamowania wyraźnie skróciła się w odniesieniu do poprzedniego modelu Multiseason. Druga generacja osiągnęła na suchej nawierzchni wynik lepszy o 9 proc. Na mokrej odległość hamowania zmniejszyła się natomiast aż o 14 proc.
Zalety opon Firestone Multiseason 2
- Optymalizacja odprowadzania wody w porównaniu do pierwszej wersji
- Realna wszechstronność zastosowania opon
- Potwierdzona klasa alpejska (3PMSF) przy zachowaniu letnich właściwości ogumienia
Zastosowanie opon Firestone Multiseason 2
Opona przeznaczona jest do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Multiseason 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/55 R18 |
| Kod producenta | 3286342859811 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 12,754 kg |







