Opis
Charakterystyka Falken EuroAll Season AS220 PRO 245/45 R18 100 W
Falken EuroAll Season AS220 PRO to wielosezonowe opony nastawione na osiągi. Asymetryczny bieżnik podzielono na dwie strefy – wewnętrzna odpowiada za zachowanie bezpieczeństwa w warunkach zimowych, zewnętrzna oferuje odpowiednie parametry w sezonie letnim. Schodkowe rowki w wewnętrznej części bieżnika chwytają śnieg, zapobiegając poślizgom. Mocne żebra po zewnętrznej stronie bieżnika zwiększają natomiast stabilność w trakcie dynamicznego prowadzenia na suchej nawierzchni, a głębokie rowki pomiędzy nimi skutecznie odprowadzają wodę podczas jazdy w deszczu. Odpowiednio dobrany profil bieżnika przekłada się na ograniczenie deformacji bieżnika w trakcie szybkiej jazdy, co pozwala zachować szeroki obszar kontaktu z nawierzchnią. Model Falken EuroAll Season AS220 PRO zaprojektowano z użyciem technologii 4D Nano Design, dzięki czemu ogumienie oferuje również wysoką odporność na ścieranie.
Zalety opon Falken EuroAll Season AS220 PRO
- Mocne żebra i szerokie rowki obwodowe w strefie zewnętrznej dla pewności prowadzenia i przyczepności na suchej i mokrej drodze
- Schodkowe rowki w strefie wewnętrznej zoptymalizowane pod kątem jazdy w warunkach zimowych
- Profil opony podnoszący odporność bieżnika na odkształcenia dla wyższej stabilności jazdy
Zastosowanie opon Falken EuroAll Season AS220 PRO
Opony całoroczne przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Falken |
| Model bieżnika | EuroAll Season AS220 PRO |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 245/45 R18 |
| Kod producenta | 4250427434186 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 100 (do 800 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 11,2 kg |







