Opis
Charakterystyka Falken Azenis FK520 225/45 R17 94 W
Falken Azenis FK520 to model wykorzystujący technologie pochodzące z opon wyścigowych. Dzięki temu może zapewnić doskonałą precyzję prowadzenia, pełną kontrolę przy każdej prędkości i wyjątkową stabilność. Przyczyniają się do tego wzmocnienia aramidowe, stosowane w wyścigowych oponach Azenis. Przekładają się one nie tylko na wyższą stabilność. Są również wyjątkowo lekkie. Zoptymalizowany kształt i dopracowana konstrukcja Falken Azenis FK520 pozwoliły obniżyć masę o nawet 10% w odniesieniu do poprzedniej generacji ogumienia. Niższa waga to mniejsze opory toczenia i oszczędniejsze spalanie. Boczne rowki na barkach bieżnika Falken Azenis FK520 zostały ponacinane diamentowo, co zwiększa strefę kontaktu bieżnika z nawierzchnią. Skutkiem jest jeszcze lepsze prowadzenie w zakrętach oraz skrócenie drogi hamowania na suchej nawierzchni. Co więcej, bieżnik ma również wyciszające nacięcia obniżające poziom hałasu.
Zalety opon Falken Azenis FK520
- Wzmocnienia aramidowe pochodzące z wyścigowych modeli Azenis
- Lekka konstrukcja dla redukcji masy nieresorowanej oraz obniżenia oporów toczenia
- Diamentowo nacinane krawędzie w strefach barkowych poprawiające zachowanie opony w zakrętach i zmniejszające generowany hałas
Zastosowanie opon Falken Azenis FK520
Ogumienie UHP przeznaczone do użytku w samochodach sportowych oraz osobowych o dużej mocy i wysokich osiągach.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Falken |
| Model bieżnika | Azenis FK520 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/45 R17 |
| Kod producenta | 356210 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 94 (do 670 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 68 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Audi (AO) |
| Waga | 9 kg |
| Informacje dodatkowe | AUDI|A3 |







