Opis
Charakterystyka Falken Azenis FK510 215/55 R17 94 V
Szybka jazda aż do 300 km/h, dynamiczne zrywy, precyzyjne pokonywanie zakrętów i skuteczne zatrzymanie. To wszystko oferuje Falken Azenis FK510. Asymetryczny bieżnik przecięty jest szerokimi rowkami obwodowymi, odpowiedzialnymi za drenaż i dobre trzymanie się na mokrych nawierzchniach. Bezpieczne pokonywanie zakrętów w czasie deszczu to domena lameli inspirowanych zębami piły. Nanocząsteczki wykorzystane w mieszance gumowej obniżają poziom ciepła wytwarzanego w trakcie jazdy i zabezpieczają oponę przed przegrzaniem. Dzięki nim ogumienie wolniej się zużywa. Natomiast odporność na deformację przy dużych prędkościach zapewniają włókna aramidowe i nylonowe, które przekładają się na odpowiednią sztywność konstrukcji.
Zalety opon Falken Azenis FK510
- Redukcja wstrząsów dzięki Tension Control Technology
- Ząbkowane lamele dla bezpieczeństwa w mokrych zakrętach
- Wzór bieżnika dopasowujący się do nawierzchni
Zastosowanie opon Falken Azenis FK510
Opona przeznaczona do samochodów osobowych z mocnym silnikiem.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Falken |
| Model bieżnika | Azenis FK510 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R17 |
| Kod producenta | 339259 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 94 (do 670 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 9 kg |
| Informacje dodatkowe | FIAT|TIPO CROSS |







