Opis
Charakterystyka Pirelli Winter Sottozero 3 245/45 R18 96 V
Ten model zaprojektowano we współpracy z producentami samochodów klasy premium. Oznacza to, że jest nastawiony na rewelacyjne osiągi oraz wysokie parametry bezpieczeństwa, bez względu na wymagające warunki zimowe. Układ kierunkowego bieżnika Pirelli Winter Sottozero 3 nawiązuje do podwójnego grotu strzały. Ułożenie to skutkuje zachowaniem prawidłowej przyczepności na śniegu. Dwa szerokie rowki obwodowe skutecznie odprowadzają wodę, poprawiając bezpieczeństwo na mokrej szosie. Lamele ulokowane w centralnej części wspomagają zachowanie na śniegu, natomiast lamele 3D na barkach opony zapewniają pewne prowadzenie i krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni. Przyczepność w ujemnych temperaturach poprawia funkcjonalna mieszanka gumowa.
Zalety opon Pirelli Winter Sottozero 3
- Zygzakowate krawędzie rowków obwodowych dla lepszej przyczepności na śniegu
- Rewelacyjne prowadzenie na śliskiej nawierzchni dzięki ułożeniu rowków w kształt podwójnego grotu strzały
- Mieszanka gumowa dostosowana do pracy w niskiej temperaturze
Zastosowanie opon Pirelli Winter Sottozero 3
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Pirelli |
| Model bieżnika | Winter Sottozero 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 245/45 R18 |
| Kod producenta | 2753000 |
| Data produkcji | 2022 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | Technologia samouszczelniającaWzmocniona opona o większej ładownościCzarne napisy na boku |
| Waga | 12,357 kg |
| Informacje dodatkowe | Technologia Seal Inside – opony samouszczelniające |







