Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Alpin 5 225/40 R18 92 V
To opona klasy premium dla wymagających kierowców sportowych samochodów. Zachowuje doskonałą trakcję na każdej nawierzchni: suchej, mokrej, ośnieżonej i oblodzonej. Mieszanka, z której jest produkowana, dostosowuje swoją elastyczność do temperatury otoczenia. Jednocześnie układ lameli i rowków przyśpiesza jej osuszanie. Rozwiązania te zaowocowały krótszą drogą hamowania w każdą pogodę. Jednocześnie model Michelin Pilot Alpin 5 wygląd, który doskonale współgra z charakterem sportowych pojazdów.
Zalety opon Michelin Pilot Alpin 5
- Elastyczność dostosowująca się do temperatury
- Największy przebieg w porównaniu z oponami konkurentów
- Zoptymalizowane opory toczenia dla mniejszego zużycia paliwa
Zastosowanie opon Michelin Pilot Alpin 5
Opona przeznaczona do samochodów sportowych oraz o wysokich osiągach
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Alpin 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/40 R18 |
| Kod producenta | 455052 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,87 kg |







