Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate 3 205/60 R16 96 V
Michelin CrossClimate 3 to wielosezonowy model oferujący jeszcze wyższe możliwości całoroczne. Wzór bieżnika Michelin V-Shape wykorzystuje rowki poprzeczne rozszerzające się od obszaru środkowego do stref bocznych. Dzięki temu oferuje o 4% lepszą skuteczność odprowadzania wody niż model wcześniejszej generacji i utrzymuje wysokie bezpieczeństwo na mokrej drodze przez cały okres użytkowania. Stopniowany rowek centralny zwiększa natomiast parametry w śnieżnych warunkach. Technologia MaxTouch zapewnia równomierny rozkład sił nacisku na nawierzchnię drogi. Dzięki temu opony oferują bezkompromisowe bezpieczeństwo podczas przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów, z jednoczesnym zwiększeniem żywotności o nawet 15% w porównaniu z poprzednim modelem. Do produkcji opon Michelin CrossClimate 3 wykorzystywana jest adaptacyjna mieszanka, która na bieżąco dopasowuje się do warunków drogowych. Dzięki niej model może utrzymywać odpowiedni poziom parametrów w odmiennych warunkach pogodowych.
Zalety opon Michelin CrossClimate 3
- Bieżnik Michelin V-Shape dla maksymalnej skuteczności odprowadzania wody przez cały okres użytkowania
- Technologia MaxTouch dla wysokiego bezpieczeństwa podczas manewrów z jednoczesnym wydłużeniem przebiegów
- Technologia Piano Acoustic Tuning dla redukcji hałasu toczenia
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate 3
Opony całoroczne klasy premium przeznaczone do użytku w autach osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/60 R16 |
| Kod producenta | 819848 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 8,704 kg |







