Opis
Charakterystyka Michelin CrossClimate 2 A/W 255/65 R18 111 H
Michelin CrossClimate 2 A/W to całoroczny model klasy premium, w którym zastosowano zaawansowane technologie przekładające się na zoptymalizowane parametry o każdej porze roku. Klocki V-Ramp maksymalizują kontakt z podłożem, co zapewnia większą przyczepność i poprawia skuteczność hamowania w suchych warunkach, a stopnie na klockach zwiększają przyczepność na śniegu. Kierunkowe rowki w kształcie litery „V” usprawniają odprowadzanie wody co zapewnia bezpieczeństwo na mokrej drodze i ochronę przed aquaplaningiem. Dzięki termoadaptacyjnej mieszance gumowej opony optymalizują swoją sztywność oraz elastyczność w zależności od pory roku.
Zalety opon Michelin CrossClimate 2 A/W
- Bieżnik stworzony z myślą o każdej porze roku
- Technologia MaxTouch zapewniająca wysokie przebiegi
- Technologie Cool Running oraz lamele LEV zmniejszające opory toczenia
Zastosowanie opon Michelin CrossClimate 2 A/W
Opony całoroczne przeznaczone do samochodów osobowych z napędem spalinowym oraz elektrycznym.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | CrossClimate 2 A/W |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/65 R18 |
| Kod producenta | 868643 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 111 (do 1090 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 15,228 kg |







