Opis
Charakterystyka Goodyear Eagle F1 SuperSport 265/30 R21 96 Y
Opona Goodyear Eagle F1 SuperSport miała swoją premierę w kwietniu 2019 r., na torze „Circuito Ascari” w górach Sierra Nevada. To właśnie w tym miejscu po raz pierwszy można było ją zobaczyć i doświadczyć, jak spisuje się na torze wyścigowym – w ostrych zakrętach, przy dużej prędkości, podczas gwałtownego zawracania i hamowania. Niesamowita przyczepność oraz odporność bieżnika na deformacje to zasługa konstrukcji ścianki bocznej, wzmocnionej żebrami. Mieszanka gumy – inna na zewnętrznej strefie bieżnika i inna w środkowej – powoduje, że opona dobrze trzyma przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.
Zalety opon Goodyear Eagle F1 SuperSport
- Bardzo dobra przyczepność na każdej powierzchni
- Wzmocniona konstrukcja odporna na odkształcenia
- Podwójna mieszanka gumy
Zastosowanie opon Goodyear Eagle F1 SuperSport
Opona letnia przeznaczona do samochodów sportowych i osobowych o dużej mocy.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Goodyear |
| Model bieżnika | Eagle F1 SuperSport |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 265/30 R21 |
| Kod producenta | 584391 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12 kg |
| Informacje dodatkowe | EVR-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych |







