Opis
Charakterystyka Firestone Winterhawk 4 215/50 R18 92 V
Firestone Winterhawk 4 zapewnia kontrolę nad pojazdem w zimowych warunkach i pewne prowadzenie na drodze pokrytej śniegiem. Intencją producenta było stworzenie opony bezpiecznej i ekonomicznej. W rezultacie powstał model, który oferuje wyższą przyczepność na śniegu oraz skróconą drogę hamowania na mokrej nawierzchni w porównaniu do wcześniejszej generacji opony. Dzięki temu właściwości trakcyjne zapewniają skuteczniejsze o 7% przyspieszanie na śniegu. Droga hamowania na mokrej nawierzchni skróciła się natomiast o 4%. Na poprawę właściwości jezdnych wpłynęły między innymi zygzakowate rowki oraz współpracująca z nimi udoskonalona mieszanka gumowa.
Zalety opon Firestone Winterhawk 4
- Poprawiona przyczepność na ośnieżonej drodze
- Skrócona droga hamowania na mokrej nawierzchni
- Duży wybór rozmiarów i korzystna relacja cena/jakość
Zastosowanie opon Firestone Winterhawk 4
Opona zimowa przeznaczona do użytku w samochodach osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Firestone |
| Model bieżnika | Winterhawk 4 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/50 R18 |
| Kod producenta | 3286341936414 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Średnia |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 9,845 kg |







