Opis
Charakterystyka Dunlop Winter Sport 5 235/55 R17 99 V
Dunlop Winter Sport 5 to opona idealnie dostosowana. Oparta na swojej poprzedniczce – Winter Sport 4D – może poszczycić się osiągami poprawionymi aż o 13%. Symetryczny bieżnik zbudowany jest z większej liczby bloków. Posiadają one jeszcze większą liczbę krawędzi, które skutecznie wczepiają się w nawierzchnię. Model pewnie rusza z miejsca oraz hamuje na śniegu, znacząco ograniczając utratę trakcji. Dodatkowo pogłębione nacięcia Dunlop Winter Sport 5 chroniąprzed ryzykiem wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Środkowa część składa się z gęstej sieci lameli ustawionych kątowo. Podczas kontaktu z drogą wydłużają się one, otwierają i „wgryzają” się w szosę pokrytą warstwą śniegu czy też błota pośniegowego.
Zalety opon Dunlop Winter Sport 5
- Wzbogacona o krzemionkę mieszanka gumowa dla doskonałej przyczepności nawet w ujemnych temperaturach
- Pogłębione rowki wspomagające drenaż wody i błota pośniegowego
- Mniejsze zużycie paliwa dzięki nowoczesnej konstrukcji obniżającej opory toczenia
Zastosowanie opon Dunlop Winter Sport 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | Winter Sport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/55 R17 |
| Kod producenta | 574662 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 12 kg |







