Opis
Charakterystyka Dunlop Winter Sport 5 215/60 R16 99 H
Dunlop Winter Sport 5 to opona idealnie przygotowana na wymagające zimowe warunki. Wzorowana na swojej poprzedniczce – Winter Sport 4D – może pochwalić się osiągami zwiększonymi aż o 13%. Symetryczny bieżnik zbudowany jest z większej liczby klocków. Posiadają one jeszcze większą liczbę krawędzi, które skutecznie chwytają się nawierzchni. Model pewnie rusza z miejsca oraz hamuje na śniegu, znacząco obniżając utratę trakcji. Dodatkowo pogłębione rowki Dunlop Winter Sport 5 chroniąprzed ryzykiem wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Środkowa część pokryta jest gęstą siecią lameli ustawionych kątowo. Podczas zetknięcia z drogą wydłużają się one, otwierają i wczepiają się w nawierzchnię przykrytą śniegiem czy też błotem pośniegowym.
Zalety opon Dunlop Winter Sport 5
- Wzbogacona o krzemionkę mieszanka gumowa dla zapewnienia przyczepności nawet w ujemnych temperaturach
- Pogłębione rowki wspomagające szybsze odprowadzanie wody i błota pośniegowego
- Mniejsze zużycie paliwa dzięki nowoczesnej budowie obniżającej opory toczenia
Zastosowanie opon Dunlop Winter Sport 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | Winter Sport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/60 R16 |
| Kod producenta | 574639 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 10,503 kg |







