Opis
Charakterystyka Dunlop Winter Sport 5 215/55 R17 98 V
Dunlop Winter Sport 5 to opona idealnie trasy. Oparta na wcześniejszym modelu tej serii – Winter Sport 4D – może poszczycić się osiągami poprawionymi aż o 13%. Symetryczny bieżnik zbudowano z większej liczby klocków. Posiadają one jeszcze większą liczbę krawędzi, które skutecznie wczepiają się w nawierzchnię. Model pewnie rusza z miejsca oraz hamuje na śniegu, znacząco ograniczając utratę przyczepności. Dodatkowo pogłębione rowki Dunlop Winter Sport 5 zapewniają lepszą ochronę przed aquaplaningiem. Środkowa część składa się z gęstej sieci lameli ustawionych kątowo. Podczas kontaktu z drogą wydłużają się one, otwierają i wczepiają się w szosę pokrytą śniegiem czy też błotem pośniegowym.
Zalety opon Dunlop Winter Sport 5
- Wzbogacona o krzemionkę mieszanka gumowa dla zapewnienia przyczepności nawet w ujemnych temperaturach
- Pogłębione rowki wspomagające szybsze odprowadzanie wody i błota pośniegowego
- Mniejsze zużycie paliwa dzięki nowoczesnej konstrukcji obniżającej opory toczenia
Zastosowanie opon Dunlop Winter Sport 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | Winter Sport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/55 R17 |
| Kod producenta | 574637 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 98 (do 750 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 8,936 kg |







