Opis
Charakterystyka Dunlop Winter Response 2 195/50 R15 82 T
To model klasy premium dostosowany do wymagań codziennych użytkowników dróg. Opona, wyposażona w kierunkowy bieżnik, doskonale sprawdza się na drodze w zróżnicowanych warunkach występujących zimą. Lamele w strefie barkowej ułożone pod kątem 45 stopni gwarantują pewną jazdę w zakrętach na drodze pokrytej śniegiem. Większy obszar styku z nawierzchnią to zasługa Snow Guide. Dzięki tej technologii ogumienie umożliwia pewne ruszanie bez utraty przyczepności i skuteczne hamowanie. Na znaczne skrócenie drogi hamowania na nawierzchni suchej, mokrej, oblodzonej oraz zaśnieżonej wpływają lamele gęsto ułożone na krawędzi bieżnika. Liczne asymetryczne rowki odprowadzają wodę i zapobiegają aquaplaningowi.
Zalety opon Dunlop Winter Response 2
- Kierunkowy bieżnik doskonale sprawdzający się w zimowych warunkach
- Krótka droga hamowania w każdych warunkach, dzięki technologii Sipe System
- Równomierne rozłożenie nacisku dla mniejszych oporów toczenia i wolniejszego zużycia
Zastosowanie opon Dunlop Winter Response 2
Opona przeznaczona do średnich i kompaktowych samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | Winter Response 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/50 R15 |
| Kod producenta | 574729 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 82 (do 475 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 6,875 kg |







