Opis
Charakterystyka Dunlop Winter Response 2 185/65 R15 88 T
To model klasy premium dostosowany do potrzeb codziennych kierowców. Opona, wyposażona w kierunkowy bieżnik, doskonale radzi sobie na drodze w zróżnicowanych warunkach zimowych. Lamele w części barkowej ułożone pod kątem 45 stopni zapewniają pewną jazdę w zakrętach na zaśnieżonej drodze. Większy obszar kontaktu z nawierzchnią to zasługa Snow Guide. Dzięki tej technologii ogumienie umożliwia pewne ruszanie bez utraty przyczepności i efektywne hamowanie. Na znaczne skrócenie odległości hamowania na nawierzchni suchej, mokrej, oblodzonej oraz zaśnieżonej wpływają lamele gęsto ułożone na krawędzi bieżnika. Liczne asymetryczne rowki odprowadzają wodę i ograniczają ryzyko aquaplaningu.
Zalety opon Dunlop Winter Response 2
- Kierunkowy bieżnik doskonale sprawdzający się zimą
- Krótka droga hamowania w każdych warunkach, dzięki technologii Sipe System
- Równomierny rozkład nacisku dla mniejszych oporów toczenia i wolniejszego zużycia
Zastosowanie opon Dunlop Winter Response 2
Opona przeznaczona do średnich i kompaktowych samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | Winter Response 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/65 R15 |
| Kod producenta | 539033 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 88 (do 560 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 7,597 kg |







