Opis
Charakterystyka Dunlop Winter 235/40 R19 96 V
Dunlop Winter to zimowy model klasy premium, oferujący znakomite bezpieczeństwo w wymagających zimowych warunkach. Boczne krawędzie bloków bieżnika skonstruowano tak, aby na mokrej drodze zachowywały się jak wycieraczki. Dzięki temu wyjątkowo skutecznie usuwają wodę w trakcie manewrowania, oferując wysoką precyzję i znakomitą kontrolę w mokrych warunkach drogowych. Na powierzchni bloków bieżnika rozmieszczono dużą liczbę lameli, tworzących gęstą sieć krawędzi gryzących. Dzięki nim poprawia się przyczepność i skuteczność hamowania w śnieżnych warunkach. Aktywatory lameli na całej powierzchni bieżnika ułatwiają otwieranie się lameli, dzięki czemu możliwie dużo krawędzi wgryza się w śnieg w celu zapewnienia jak najlepszej przyczepności. Konstrukcja wewnętrzna opon Dunlop Winter powstała z lekkich materiałów, co korzystnie wpływa na wydajność modelu – zarówno pod względem jazdy na śniegu, jak i w zakresie wydajności energetycznej.
Zalety opon Dunlop Winter
- Boczne krawędzie bloków zwiększające skuteczność usuwania wody dla doskonałego prowadzenia na mokrej drodze
- Gęsta sieć lameli z aktywatorami dla znakomitej skuteczności hamowania na śniegu
- Lekka konstrukcja dla maksymalnej wydajności opony
Zastosowanie opon Dunlop Winter
Opony zimowe klasy premium przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | Winter |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/40 R19 |
| Kod producenta | 720637 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,188 kg |







