Opis
Charakterystyka Dunlop SP Winter Sport 5 SUV 215/65 R17 99 V
Doskonałe osiągi tej opony to zasługa rozwiązań zapożyczonych ze sportowych modeli z mocną konstrukcją, dostosowaną do pracy z cięższymi pojazdami o mocnych silnikach. Opona wyposażona jest w kierunkowy bieżnik pokryty siecią rowków i kanalików do odprowadzania wody oraz błota pośniegowego. Rowki bez problemu „wgryzają się” w śnieg, po czym natychmiast usuwają go z powierzchni opony. Dzięki temu Winter Sport 5 SUV zawsze utrzymuje prawidłowy tor jazdy. Pewne trzymanie się w zakrętach to zasługa technologii Multi Radius Tread. Rozkłada ona równomiernie ciśnienie w obszarze styku z nawierzchnią, co przekłada się na precyzyjne pokonywanie zakrętów. Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna chroni ogumienie przed odkształceniem, nawet podczas dużych prędkości.
Zalety opon Dunlop SP Winter Sport 5 SUV
- Mieszanka gumowa stosowana w sportowych modelach dla zwiększenia przyczepności podczas dynamicznego ruszania i nagłego hamowania
- Zwiększony obszar styku opony z nawierzchnią dzięki spłaszczonemu profilowi bieżnika
- System zróżnicowanych lamelek dostosowanych do zmiennej pogody
Zastosowanie opon Dunlop SP Winter Sport 5 SUV
Opona przeznaczona do samochodów typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dunlop |
| Model bieżnika | SP Winter Sport 5 SUV |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/65 R17 |
| Kod producenta | 578527 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 10,89 kg |







