Opis
Charakterystyka Dębica Presto UHP 2 225/40 R18 92 Y
Ten model zdobył sporą część polskiego rynku dzięki swoim właściwościom, nastawionym na dynamiczną jazdę, połączonym z przystępną ceną. Sportowe prowadzenie na suchej nawierzchni kontroluje asymetryczny wzór nacięć z usztywnionym żebrem zewnętrznym. Dzięki niemu ogumienie precyzyjnie utrzymuje tor jazdy oraz płynnie wchodzi w zakręty. Krawędzie tnące skutecznie rozcinają taflę wody zalegającą na drodze i odprowadzają ją z bieżnika do strefy zewnętrznej. Następnie zaokrąglone krawędzie barków wyrzucają całkowicie wodę z powierzchni opony. Mieszanka gumowa, z której produkowany jest model Dębica Presto UHP 2, zachowuje bezpieczną przyczepność niezależnie od warunków atmosferycznych. Symetryczny rozkład ciśnienia zapewnia równomierne ścieranie bieżnika oraz niższe zużycie paliwa dzięki obniżeniu oporów toczenia.
Zalety opon Dębica Presto UHP 2
- Usztywnione żebro zewnętrzne dla krótszej drogi hamowania
- Stałe zużycie dzięki technologii Uniform Contact Pressure, która symetrycznie rozkłada ciśnienie w trakcie kontaktu z drogą
- Zwiększona liczba krawędzi przecinających taflę wody
Zastosowanie opon Dębica Presto UHP 2
Opona przeznaczona do samochodów osobowych dysponujących wysokimi osiągami.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Presto UHP 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/40 R18 |
| Kod producenta | 579470 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 9,05 kg |







