Opis
Charakterystyka Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H
To model przystosowany do poruszania się oferowany w rozsądnej cenie. Zaokrąglone krawędzie barków bieżnika skutecznie odprowadzają wodę spod czoła opony, poprawiając tym samym jej przyczepność na mokrej drodze. W efekcie poprawie ulega droga hamowania. Na szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego wpływa również wzór bieżnika, użyty w oponie. Efektem zoptymalizowanej konstrukcji modelu Dębica Frigo HP2 – innowacyjnej osnowy oraz składu mieszanki gumowej – jest redukcja utraty energii i obniżenie oporów toczenia. Masywniejsze klocki bieżnika wydłużają okres eksploatacji opony. Odpowiednie osiągi na suchej drodze i w niskich temperaturach to zasługa wzajemnie blokujących się lameli 3D. Pozwalają one uniknąć odkształceń we wszystkich strefach bieżnika.
Zalety opon Dębica Frigo HP2
- Szeroka powierzchnia styku z drogą dla lepszego hamowania
- Wysoka odporność na odkształcenia dzięki wzajemnie blokującym się lamelom 3D w każdej strefie
- Poprawiona odporność na zużycie w stosunku do poprzedniej generacji opony
Zastosowanie opon Dębica Frigo HP2
Opona przeznaczona do samochodów osobowych na sezon zimowy
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Frigo HP2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/45 R17 |
| Kod producenta | 539160 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Waga | 8,457 kg |







