Opis
Charakterystyka Dębica Frigo 2 195/65 R15 91 T
Dębica Frigo 2 to opona klasy ekonomicznej, korzystająca ze sprawdzonych technologii koncernu Goodyear. Doskonałą przyczepność na ośnieżonej nawierzchni gwarantuje gęsta sieć lameli na powierzchni opony. Dzięki ich odpowiedniemu rozplanowaniu udało się zwiększyć obszar styku z podłożem. Skutkuje to nie tylko lepszą przyczepnością, ale również krótszą drogą hamowania. Lamele współpracują ze sobą w trakcie jazdy po błocie pośniegowym, utrzymując maksymalną stabilność prowadzenia. Dopracowane możliwości tego zimowego modelu to również zasługa mieszanki gumowej posiadającej w swoim składzie żywicę oraz krzemionkę. Żywica zachowuje swoje „lepkie” właściwości podczas zimy, a krzemionka reguluje elastyczne cechy ogumienia, nawet w bardzo niskich temperaturach.
Zalety opon Dębica Frigo 2
- Nowoczesne technologie poprawiające bezpieczeństwo prowadzenia w atrakcyjnej cenie
- Kierunkowy wzór bieżnika dla lepszej przyczepności w warunkach zimowych
- Zminimalizowane prawdopodobieństwo wystąpienia aquaplaningu dzięki szerokim rowkom odprowadzającym wodę
Zastosowanie opon Dębica Frigo 2
Opona przeznaczona do samochodów kompaktowych i średniej klasy osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Dębica |
| Model bieżnika | Frigo 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 195/65 R15 |
| Kod producenta | 594136 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 8,1 kg |







