Opis
Charakterystyka Viking FourTech Plus 205/60 R16 96 H
Viking FourTech Plus to wielosezonowy model budżetowy o zoptymalizowanej konstrukcji. Dzięki temu oferuje większe bezpieczeństwo i mniejsze opory toczenia w porównaniu z wcześniejszą generacją tej opony. Kierunkowy bieżnik wyposażono w trzy kanały obwodowe poprzecinane układem otwartych kanałów poprzecznych, które odpowiadają za odprowadzanie nadmiaru wody i redukcję ryzyka aquaplaningu. Zygzakowate lamele na klockach w środkowej strefie bieżnika Viking FourTech Plus zwiększają przyczepność w sezonie zimowym, a proste lamele w strefach barkowych poprawiają skuteczność hamowania na śliskich nawierzchniach.
Zalety opon Viking FourTech Plus
- Kierunkowy bieżnik umożliwiający szybkie odprowadzanie wody
- Konstrukcja zoptymalizowana dla redukcji oporów toczenia
- Zygzakowate oraz proste lamele zwiększające przyczepność na śliskich nawierzchniach
Zastosowanie opon Viking FourTech Plus
Opony całoroczne przeznaczone do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Viking |
| Model bieżnika | FourTech Plus |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/60 R16 |
| Kod producenta | 15633800000 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 2 lata (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Waga | 8,627 kg |







