Opis
Charakterystyka Michelin Primacy 4 225/55 R18 102 Y
Michelin Primacy 4 to letni model, który gwarantuje nie tylko osiągi. Oferuje również wysoki poziom bezpieczeństwa oraz niesamowitą wytrzymałość na zużycie. Asymetryczny wzór bieżnika pozwala na rozwijanie wysokich prędkości z utrzymaniem pełnej stabilności jazdy. Cztery rowki obwodowe, we współpracy ze zwiększoną liczbą rowków poprzecznych, zapewniają wysoką skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni oraz ochronę aquaplaningiem. Pewne hamowanie Michelin Primacy 4 podczas opadów to także zasługa mieszanki gumowej EverGrip. Odporna na ścieranie mieszanka zapewnia swoje wysokie właściwości przez cały okres eksploatacji, dzięki czemu nawet tuż przed wymianą oferuje przyczepność i bezpieczeństwo. Zawdzięcza to także równomiernemu rozkładowi sił podczas kontaktu z nawierzchnią.
Zalety opon Michelin Primacy 4
- Aż o 22% więcej rowków dla skuteczniejszego odprowadzenia wody z powierzchni opony
- Zasięg zwiększony o 20% w porównaniu do modelu poprzedniej generacji
- Maksymalnie skrócona droga hamowania, nawet przy znacznym zużyciu ogumienia
Zastosowanie opon Michelin Primacy 4
Opona przeznaczona do samochodów osobowych, typu SUV i z napędem 4×4.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Primacy 4 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/55 R18 |
| Kod producenta | 299295 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 68 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | Audi (AO1) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11 kg |
| Informacje dodatkowe | AUDI |







