Opis
Charakterystyka Michelin Pilot Sport 5 235/40 R18 95 Y
Michelin Pilot Sport 5 to drogowa opona o sportowych właściwościach jezdnych, która jest w stanie zapewnić znakomitą reaktywność i precyzyjne prowadzenie przez wiele kilometrów. Wysokie osiągi i trwałość osiągnięto poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak Michelin Dynamic Response oraz Max Touch Construction. Bieżnik Michelin Pilot Sport 5 opracowano z wykorzystaniem technologii Dual Sport Tread, dzięki czemu opona pozwala na zachowanie przyczepności i skuteczności hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Dzięki aksamitnej mikroteksturze ścian bocznych, osiągniętej przy pomocy technologii Premium Touch, ogumienie cechuje również estetyczny wygląd, który doskonale podkreśli prezencję samochodu.
Zalety opon Michelin Pilot Sport 5
- Technologia Michelin Dynamic Response dla doskonałej precyzji prowadzenia i sportowych osiągów
- Technologia Max Touch Construction dla równomiernego rozkładu sił i wyższej trwałości bieżnika
- Technologia Dual Sport Tread dla znakomitej przyczepności i skutecznego hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni
Zastosowanie opon Michelin Pilot Sport 5
Drogowa opona letnia przeznaczona do użytku w samochodach o sportowej charakterystyce prowadzenia.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Michelin |
| Model bieżnika | Pilot Sport 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/40 R18 |
| Kod producenta | 909882 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 95 (do 690 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,233 kg |







