Opis
Charakterystyka Hankook Winter i*cept ION 205/50 R17 93 H
Hankook Winter i*cept iON to pierwszy model ogumienia tej marki skonstruowany specjalnie dla samochodów elektrycznych. Ogumienie wykorzystuje wzmocnienia z włókien aramidowych, dzięki czemu opona może lepiej poradzić sobie z dodatkową masą wynikającą z obecności akumulatorów. Mieszanka gumowa została wzbogacona o dodatki sadzy i naturalnych olejów, dzięki czemu poprawie uległa nie tylko przyczepność, ale również odporność na ścieranie. Kierunkowy układ bieżnika z otwartymi klockami w strefie barkowej umożliwia sprawne odprowadzanie wody, a lamele na powierzchni klocków zapewniają wysoką przyczepność i skuteczne hamowanie na oblodzonych i ośnieżonych nawierzchniach.
Zalety opon Hankook Winter i*cept ION
- Wysoka efektywność energetyczna dla większego zasięgu na jednym ładowaniu
- Wzmocnienia z włókien aramidowych podnoszące odporność na odkształcenia wywołane wysokim momentem obrotowym silników elektrycznych
- Dodatek sadzy oraz naturalnych olejów dla wyższej odporności na zużycie
Zastosowanie opon Hankook Winter i*cept ION
Opona przeznaczona do użytku w samochodach elektrycznych w sezonie zimowym.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Hankook |
| Model bieżnika | Winter i*cept ION |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/50 R17 |
| Kod producenta | 1032849 |
| Gwarancja | dożywotnia (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 93 (do 650 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | BMW (*) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,003 kg |
| Informacje dodatkowe | IW01|EV-opony również do samochodów hybrydowych i elektrycznych|OE – Mini |







