Opis
Charakterystyka Continental WinterContact TS 870 P 255/55 R18 109 V
To idealny model na zimowe warunki, który powstał z użyciem najnowszych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Inżynierowie Continental doszli do wniosku, że największą przyczepność na śniegu daje śnieg znajdujący się na powierzchni opony. Dlatego też bieżnik Continental WinterContact TS 870 P przygotowany jest na zbieranie go. W rezultacie opona skuteczniej hamuje oraz daje się pewniej prowadzić i kontrolować. Mieszanka gumowa CoolChili gwarantuje wysokie parametry na mokrej nawierzchni, a hydrodynamiczne rowki skutecznie chronią przed ryzykiem wystąpienia aquaplaningu. Dopracowana mieszanka zapewnia także większą odporność na zużycie oraz wpływa na obniżenie oporów toczenia.
Zalety opon Continental WinterContact TS 870 P
- Długie krawędzie lameli dla skutecznego odprowadzania wody
- Doskonałe osiągi na śniegu dzięki rowkom magazynującym śnieg z podłoża
- Odporna na ścieranie mieszanka gumowa
Zastosowanie opon Continental WinterContact TS 870 P
Opona przeznaczona do samochodów osobowych oraz w nadwoziu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | WinterContact TS 870 P |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/55 R18 |
| Kod producenta | 03556960000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 109 (do 1030 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 12,136 kg |







