Opis
Charakterystyka Continental WinterContact TS 870 P 255/40 R20 101 W
To idealny model na zimowe warunki, który opracowano z użyciem najnowszych, zaawansowanych technologii. Inżynierowie Continental doszli do wniosku, że największą przyczepność na śniegu zapewnia śnieg znajdujący się na powierzchni opony. Dlatego też bieżnik Continental WinterContact TS 870 P nastawiony jest na gromadzenie go. W efekcie opona sprawniej hamuje oraz pozwala się pewniej prowadzić i kontrolować. Mieszanka gumowa CoolChili gwarantuje wysokie parametry na mokrej nawierzchni, a hydrodynamiczne rowki skutecznie chronią przed ryzykiem wystąpienia aquaplaningu. Dopracowana mieszanka oferuje także większą odporność na zużycie oraz wpływa na zmniejszenie oporów toczenia.
Zalety opon Continental WinterContact TS 870 P
- Długie krawędzie lameli dla błyskawicznego odprowadzania wody
- Doskonałe osiągi na śniegu dzięki rowkom zbierającym śnieg z podłoża
- Odporna na zużycie mieszanka gumowa
Zastosowanie opon Continental WinterContact TS 870 P
Opona przeznaczona do samochodów osobowych oraz w nadwoziu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | WinterContact TS 870 P |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/40 R20 |
| Kod producenta | 03202060000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 101 (do 825 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Audi (R0) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 13,28 kg |







