Opis
Charakterystyka Continental WinterContact TS 870 175/65 R14 82 T
Ten model, bez względu na zimowe warunki, pozwala na wysokie osiągi z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Kierunkowo ułożone rowki w środkowej części tworzą pofalowany rowek obwodowy, który umożliwia utrzymanie trakcji na pokrytej śniegiem nawierzchni. Budowa bieżnika z wykorzystaniem koncepcji Triple Side efektywnie wspomaga przyczepność na lodzie, a także znacznie skraca drogę hamowania w zimowych warunkach. Mieszanka Cool Chili Compound™ gwarantuje osiągi na mokrej oraz pokrytej błotem pośniegowym szosie. Natomiast rowki Hydro Grooves zabezpieczają oponę przed aquaplaningiem. Wzbogacona w żywicę i polimery mieszanka gumowa Continental WinterContact TS 870 jest niesamowicie odporna na ścieranie.
Zalety opon Continental WinterContact TS 870
- Krótka droga hamowania na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni dzięki technologii Triple Side
- Rowki Hydro Grooves dla pełnej kontroli jazdy na mokrej oraz pokrytej błotem nawierzchni
- Zredukowany poziom hałasu, oraz ścierania bieżnika
Zastosowanie opon Continental WinterContact TS 870
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | WinterContact TS 870 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 175/65 R14 |
| Kod producenta | 03202030000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 82 (do 475 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 6,136 kg |







