Opis
Charakterystyka Continental WinterContact TS 860 S 225/50 R18 99 V
Ten model zawsze doskonale spełnia swoje zadanie bez względu na panujące warunki. Zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz wysoki komfort jazdy. Asymetryczny wzór bieżnika jest nastawiony na sportowe prowadzenie. Gęsta sieć lameli oraz specjalnie zaprojektowane rowki utrzymują przyczepność na ośnieżonej nawierzchni. Odpowiednio usztywnione bloki przekładają się na krótkie drogi hamowania na śliskich nawierzchniach. Jednocześnie opona zachowuje wysoki poziom stabilności. Szerokie barki Continental WinterContact TS 860 S zwiększają obszar styku opony z podłożem, co poprawia kontrolę podczas pokonywania zakrętów na suchym asfalcie. Nowoczesna mieszanka gumowa redukuje opory toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie.
Zalety opon Continental WinterContact TS 860 S
- Precyzyjne prowadzenie na śniegu dzięki gęstej sieci lameli
- Sztywne żebro dla krótkiej drogi hamowania na śliskiej nawierzchni, z utrzymaniem maksymalnej stabilności
- Pełna kontrola w trakcie pokonywania zakrętów
Zastosowanie opon Continental WinterContact TS 860 S
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | WinterContact TS 860 S |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/50 R18 |
| Kod producenta | 03554140000 |
| Data produkcji | 2022 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | BMW (*) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 11,66 kg |







