Opis
Charakterystyka Continental UltraContact NXT 225/50 R18 99 W
Continental UltraContact NXT to model łączący wysoki komfort podróżowania, odporność na zużycie i duże przebiegi, a także wysoki nacisk na zrównoważony rozwój. To najbardziej zrównoważony model w historii marki, w którym wykorzystano m.in. krzemionkę z butelek PET oraz stal z recyklingu. Jednocześnie Continental UltraContact NXT zapewnia parametry klasy premium w kwestii m.in. komfortu, bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni, czy efektywności energetycznej. Amortyzujący wzór bieżnika ogranicza wibracje i cechuje się niskim hałasem toczenia. Wysoka efektywność energetyczna konstrukcji ogranicza spalanie oraz przekłada się na wyższy zasięg w pojazdach elektrycznych.
Zalety opon Continental UltraContact NXT
- Mieszanka gumowa Yellow Chilli zapewniająca dużą odporność na zużycie
- Wysoka przyczepność na mokrej nawierzchni
- Niski hałas toczenia i wysoki komfort podróżowania
Zastosowanie opon Continental UltraContact NXT
Opony letnie przeznaczone do samochodów osobowych o napędzie spalinowym, hybrydowym oraz elektrycznym.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | UltraContact NXT |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/50 R18 |
| Kod producenta | 03143250000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 99 (do 775 kg) |
| Indeks prędkości | W (do 270 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 69 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,616 kg |







