Opis
Charakterystyka Continental SportContact 7 245/45 R18 100 Y
Continental SportContact 7 to model zapewniający najwyższy poziom osiągów i bezpieczeństwa. Dzięki połączeniu miękkiej mieszanki BlackChilli ze sztywną konstrukcją opona oferuje efektywniejsze hamowanie i większą odporność na zużycie w stosunku do wcześniejszej generacji. Continental SportContact 7 zapewnia skuteczne wykorzystanie dużej mocy samochodów w różnych typach nadwozia. Sprawdzi się zatem nie tylko w sportowych modelach, czy samochodach osobowych o sportowych właściwościach jezdnych, ale także w mocnych kompaktowych hatchbackach, pojazdach poddanych tuningowi oraz autach sportowych wykorzystujących napęd elektryczny.
Zalety opon Continental SportContact 7
- Najwyższy poziom sportowych właściwości jezdnych
- Większa wytrzymałość i krótsza odległość hamowania w porównaniu do poprzedniej generacji
- Szeroka możliwość zastosowań
Zastosowanie opon Continental SportContact 7
Opona przeznaczona do samochodów sportowych, osobowych i kompaktowych o dużej mocy, w tym również pojazdów tuningowanych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | SportContact 7 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 245/45 R18 |
| Kod producenta | 03118190000 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 100 (do 800 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Mercedes (MO1) |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,405 kg |







