Opis
Charakterystyka Continental ContiWinterContact TS 830 P 305/40 R20 112 V
To model nastawiony na najwyższe osiągi w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach zimowych. Asymetryczny bieżnik został wyposażony w sztywne bloki, które razem z gęstą siecią lameli gwarantują krótkie drogi hamowania na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Nawet wówczas opona zachowuje maksymalną stabilność. Duża liczba lameli oraz bloków przekłada się na więcej krawędzi chwytnych. Ich praca zapewnia prawidłowe utrzymanie trakcji na śniegu. Jednocześnie cztery obwodowe rowki odpowiadają za błyskawiczne odprowadzenie wody i błota pośniegowego. Zoptymalizowany obszar styku Continental ContiWinterContact TS 830 P oraz równomiernie rozłożenie sztywności bloków sprawia, że model jest niezwykle odporny na zużycie.
Zalety opon Continental ContiWinterContact TS 830 P
- Krótkie drogi hamowania na oblodzonej i ośnieżonej drodze dzięki sztywnym blokom bieżnika
- Dodatkowe krawędzie chwytne dla utrzymanie prawidłowej trakcji na śniegu
- Rewelacyjna odporność na zużycie
Zastosowanie opon Continental ContiWinterContact TS 830 P
Opona przeznaczona do samochodów osobowych klasy premium.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | ContiWinterContact TS 830 P |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 305/40 R20 |
| Kod producenta | 03544900000 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 112 (do 1120 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa C |
| Hałas zewnętrzny | 75 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Porsche (N0) |
| Waga | 16,583 kg |







