Opis
Charakterystyka Continental ContiSportContact 5 255/35 R19 96 Y
Ten oparty na swoim poprzedniku model jest jeszcze lepiej przygotowany na wysokie osiągi pod pełną kontrolą. Dopracowana konstrukcja bloków zewnętrznej obręczy barkowej pozwoliła poprawić kontakt z nawierzchnią. ContiSportContact 5 automatycznie dopasowuje się do drogi i oferuje przyczepność niezależnie od warunków. Mieszanka gumowa Black Chill zawiera cząsteczki, które zwiększają tarcie w trakcie hamowania. Natomiast umieszczone w niej polimery wpływają na pochłanianie energii i natychmiastową utratę prędkości. W rezultacie drogi hamowania zostały maksymalnie skrócone. W zależności od rozmiaru w oponie stosowane są różne rozwiązania pozwalające na dotarcie do celu po przebiciu.
Zalety opon Continental ContiSportContact 5
- Obniżone opory toczenia, mniejsze zużycie paliwa i dłuższa eksploatacja
- Ulepszona mieszanka gumowa Black Chill dla lepszego wytracania prędkości podczas hamowania
- Możliwość jazdy po uszkodzeniu, dzięki technologiom ContiSeal™ lub SSR
Zastosowanie opon Continental ContiSportContact 5
Opona przeznaczona do mocnych samochodów osobowych, sportowych oraz typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | runflat |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | ContiSportContact 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/35 R19 |
| Kod producenta | 03563810000 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 96 (do 710 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa D |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Mercedes (MOE) |
| Dodatkowe oznaczenia | Run on flat |
| Waga | 12,929 kg |
| Informacje dodatkowe | SSR-Self Supporting Runflat |







