Opis
Charakterystyka Continental ContiSportContact 3 265/40 R20 104 Y
Opona Continental ContiSportContact 3 to produkt klasy premium, przeznaczony dla wymagających kierowców. Jest to opona na sezon letni, łącząca lekką konstrukcję z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. Asymetryczny bieżnik opony został zaprojektowany pod kątem zapewnienia maksymalnej precyzji kierowania, skrócenia drogi hamowania i stabilności w zakrętach. Bardzo dobrze odprowadza nadmiar wody, dzięki czemu opona sprawdza się nawet w trudnych warunkach użytkowania. Niskie opory toczenia oraz wysoka trwałość czynią z opony Continental ContiSportContact 3 produkt przyjazny środowisku. O jakości opony świadczy jego zastosowanie na pierwszy montaż przez uznanych producentów samochodów.
Zalety opon Continental ContiSportContact 3
- Wysokie parametry jazdy w każdych warunkach w sezonie letnim
- Cicha praca
- Mniejsze zużycie paliwa przez pojazd
Zastosowanie opon Continental ContiSportContact 3
Opona jest przeznaczona do samochodów osobowych, w tym pojazdów typu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | ContiSportContact 3 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 265/40 R20 |
| Kod producenta | 03579140000 |
| Data produkcji | 2023 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 104 (do 900 kg) |
| Indeks prędkości | Y (do 300 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Homologacja | Audi (AO) |
| Waga | 12,646 kg |







