Opis
Charakterystyka Continental ContiEcoContact 5 205/55 R16 91 V
Zgodnie z założeniem producenta ten model oferuje bezpieczeństwo jazdy i dbałość o środowisko. Oprócz tego zapewnia jakość prowadzenia właściwą dla opon klasy premium. Ogumienie doskonale reaguje na manewry kierownicy. Pełną kontrolę nad pojazdem umożliwia innowacyjna, wzmocniona stopka, natomiast elastyczne ściany boczne dostosowują się do podłoża i pozwalają na dynamiczne pokonywanie zakrętów bez utraty stabilności. Cienkie lamele zapewniają maksymalnie skrócone drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Skład mieszanki gumowej Continental ContiEcoContact 5 umożliwia długie użytkowanie ogumienia, które przez cały okres eksploatacji dostarcza wysokie osiągi. Dopracowana konstrukcja oraz układ bieżnika przekładają się na mniejsze opory toczenia i niższe spalanie paliwa.
Zalety opon Continental ContiEcoContact 5
- Cienkie lamele na całej powierzchni bieżnika skracające dystans hamowania na mokrej nawierzchni
- Elastyczne ściany boczne dla lepszej reakcji na ruchy kierownicą
- Mniejsze zużycie paliwa dzięki zoptymalizowanej konstrukcji opony
Zastosowanie opon Continental ContiEcoContact 5
Opona przeznaczona do samochodów osobowych i kompaktowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Letnie |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | ContiEcoContact 5 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 205/55 R16 |
| Kod producenta | 03561010000 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 91 (do 615 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 71 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Homologacja | Mercedes (MO) |
| Waga | 8,696 kg |







