Opis
Charakterystyka Continental AllSeasonContact 215/60 R18 98 H
Ten całoroczny model świetnie spisuje się w każdych warunkach drogowych. Continental AllSeasonContact utrzymuje przyczepność w trakcie jazdy i hamowania na nawierzchniach suchych, mokrych i ośnieżonych. Otwarte barki bieżnika skutecznie zjawisko aquaplaningu poprzecznego poprzez szybkie odprowadzanie wody ogumienia. Sztywna konstrukcja nie pozwala na odchylenia we wszystkich obszarach opony. Mieszanka gumowa została wzbogacona w żywicę i krzemionkę. Naturalne właściwości żywicy pozwalają zachować, również w niskich temperaturach. Natomiast, krzemionka wspiera przyczepność na mokrej oraz pokrytej śniegiem drodze.
Zalety opon Continental AllSeasonContact
- Sztywny bieżnik z małą ilością lameli dla poprawy przyczepności w odmiennych warunkach pogodowych
- Otwarte barki dla skuteczniejszego drenażu i lepszej ochrony przed aquaplaningiem poprzecznym
- Sztywna konstrukcja ograniczająca odkształcenia
Zastosowanie opon Continental AllSeasonContact
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | AllSeasonContact |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 215/60 R18 |
| Kod producenta | 03559420000 |
| Data produkcji | 2026 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 98 (do 750 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Nie |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 9,671 kg |







