Opis
Charakterystyka Continental AllSeasonContact 2 225/55 R18 102 H
Continental AllSeasonContact 2 to całoroczny model premium, który zapewnia o 15% wyższe przebiegi oraz o 6% niższe opory toczenia niż jego poprzednik. Opona wykorzystuje nowy układ bieżnika z nacięciami w kształcie litery „V” oraz blokami w kształcie litery „C”. Dzięki temu może skutecznie odprowadzać nadmiar wody oraz zapewnić precyzję prowadzenia przez cały okres użytkowania. Do produkcji Continental AllSeasonContact 2 stosowana jest mieszanka gumowa wykorzystująca różne technologie „Chilli” stworzone przez Continental. Zastosowanie plastryfikatorów o wysokim tłumieniu zapewnia komfort oraz przyczepność i pewne prowadzenie w warunkach zimowych. Nowa kompozycja polimerów odpowiada natomiast za przyczepność i wysoką skuteczność hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, także w wysokich temperaturach występujących latem.
Zalety opon Continental AllSeasonContact 2
- Nacięcia i bloki bieżnika zapewniające skuteczne odprowadzanie wody i pewne prowadzenie przez cały okres użytkowania
- Mieszanka gumowa dopasowana zarówno do letnich, jak i zimowych temperatur
- Przebiegi dłuższe o nawet 15% niż w modelu poprzedniej generacji
Zastosowanie opon Continental AllSeasonContact 2
Opony całoroczne przeznaczone do aut osobowych o napędzie spalinowym, hybrydowym oraz elektrycznym
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Całoroczne |
| Producent | Continental |
| Model bieżnika | AllSeasonContact 2 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 225/55 R18 |
| Kod producenta | 03152260000 |
| Data produkcji | 2025 |
| Gwarancja | 7 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 102 (do 850 kg) |
| Indeks prędkości | H (do 210 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa A |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa B |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Góra ze śnieżynką (3PMSF) | Tak |
| Błoto i śnieg (M+S) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | EV – opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych |
| Waga | 10,796 kg |







