Opis
Charakterystyka Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard 235/45 R17 97 V
Opony Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard są doskonale przygotowane do jazdy w warunkach zimowych. Głębokie rowki poprawiają przyczepność na śniegu, a ich zygzakowaty kształt przyspiesza odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego. Na klockach bieżnika umieszczono dwa rodzaje lameli – 2D oraz 3D. Ich współpraca pozytywnie wpływa na skuteczność hamowania na śniegu oraz lodzie. Lamele poprawiają kontakt z podłożem i zapewniają maksymalną kontrolę. Również mieszanka użyta do produkcji Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard przekłada się na wyższe bezpieczeństwo. Guma opracowana dzięki technologii NanoPro-Tech™ zawiera cząsteczki, które wgryzają się w nawierzchnię. Na poprawę przyczepności na mokrej nawierzchni wpływa także powłoka uzyskana dzięki odpowiedniemu rozproszeniu krzemionki w mieszance.
Zalety opon Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard
- Najwyższa klasa A w przyczepności na mokrej nawierzchni
- Dwa rodzaje lameli poprawiających skuteczność hamowania na śniegu oraz lodzie
- Mieszanka gumowa opracowana z użyciem technologii NanoPro-Tech™
Zastosowanie opon Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard
Opona przeznaczona do użytku w sezonie zimowym w samochodach osobowych oraz w nadwoziu SUV.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | runflat |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Bridgestone |
| Model bieżnika | Blizzak LM005 DriveGuard |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 235/45 R17 |
| Kod producenta | 3286341671414 |
| Data produkcji | 2022 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 97 (do 730 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 72 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Tak |
| Dodatkowe oznaczenia | Run on flat |
| Waga | 11,576 kg |







