Opis
Charakterystyka Bridgestone Blizzak LM005 255/60 R18 112 V
To ogumienie klasy premium charakteryzuje się najlepszymi osiągami na mokrej drodze: Bridgestone Blizzak LM005 ma najkrótszą drogę hamowania oraz najlepiej trzyma się w zakrętach. Kolejną zaletą jest również drugie miejsce w próbach pokonywania zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchni. Potwierdzają to niezależne testy TÜV SÜD. Te rezultaty to efekt dobranej mieszanki gumowej i wzoru bieżnika. Wzbogacona o krzemionkę mieszanka została zaprojektowana przy użyciu technologii Nano Pro-tech™, która wykorzystuje odpowiednie łączenia składników już na poziomie nanocząsteczek. Dodatkowe rowki na obręczy barkowej wczepiają się w pokrywę śnieżną oraz wspomagają nacisk klocków barkowych podczas hamowania. Przestrzeń w środkowej części opony efektywnie odprowadza wodę i błoto pośniegowe.
Zalety opon Bridgestone Blizzak LM005
- Połączenie lameli 2D w środkowej strefie bieżnika i 3D w barkowej dla lepszej pracy na drogach pokrytych śniegiem
- Zwiększona przyczepność pomiędzy śniegiem w zagłębieniach opony a śniegiem na drodze dzięki zygzakowatym rowkom
- Jeszcze więcej rowków wspierających drenaż
Zastosowanie opon Bridgestone Blizzak LM005
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Bridgestone |
| Model bieżnika | Blizzak LM005 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 255/60 R18 |
| Kod producenta | 3286341506914 |
| Data produkcji | 2024 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 112 (do 1120 kg) |
| Indeks prędkości | V (do 240 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa B |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 73 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 12,94 kg |







