Opis
Charakterystyka Bridgestone Blizzak LM005 185/65 R15 92 T
To ogumienie klasy premium wyróżnia się doskonałymi osiągami na mokrej drodze: Bridgestone Blizzak LM005 ma najkrótszą drogę hamowania oraz najpewniej trzyma się w zakrętach. Kolejnym sukcesem jest również drugie miejsce w testach pokonywania zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchni. Potwierdzają to niezależne testy TÜV SÜD. Te rezultaty to efekt połączenia mieszanki gumowej ze wzorem bieżnika. Wzbogacona o krzemionkę mieszanka została zaprojektowana przy użyciu technologii Nano Pro-tech™, która wykorzystuje odpowiednie łączenia komponentów już na poziomie nanocząsteczek. Dodatkowe wgłębienia na obręczy barkowej wczepiają się w śnieg oraz zwiększają nacisk klocków barkowych podczas hamowania. Przestrzeń w środkowej strefie ogumienia efektywnie odprowadza wodę i błoto pośniegowe.
Zalety opon Bridgestone Blizzak LM005
- Połączenie lameli 2D w środkowej strefie bieżnika i 3D w barkowej dla lepszej pracy na drogach pokrytych śniegiem
- Zwiększona przyczepność pomiędzy śniegiem w szczelinach opony a śniegiem na drodze dzięki zygzakowatym rowkom
- Jeszcze więcej rowków wspierających drenaż
Zastosowanie opon Bridgestone Blizzak LM005
Opona przeznaczona do samochodów osobowych.
Dane podstawowe
| Rodzaj pojazdu | osobowy |
| Sezon | Zimowe |
| Producent | Bridgestone |
| Model bieżnika | Blizzak LM005 |
| Stan | Fabrycznie nowe |
| Rozmiar opony | 185/65 R15 |
| Kod producenta | 3286341517415 |
| Gwarancja | 5 lat (producenta) |
Parametry produktu
| Indeks nośności | 92 (do 630 kg) |
| Indeks prędkości | T (do 190 km/h) |
| Klasa opony | Klasa Premium |
| Opór toczenia | Klasa C |
| Przyczepność na mokrej nawierzchni | Klasa A |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Wzmocnienie (XL) | Tak |
| Rant ochronny (FR) | Nie |
| Waga | 7,186 kg |







